معاون سازمان اداری و استخدامی کشور:

هزینه ساخت و ساز غیرمجاز در یزد افزایش یابد

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه نقش نظام مهندسی در روند ساخت و ساز قابل حذف نیست، گفت: هزینه ساخت و ساز غیرمجاز در یزد افزایش یابد.

کد خبر: 6909 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ بهمن ۹۵ - ۷:۱۴ ب.ظ

 

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه نقش نظام مهندسی در روند ساخت و ساز قابل حذف نیست، گفت: هزینه ساخت و ساز غیرمجاز در یزد افزایش یابد.

هزینه ساخت و ساز غیرمجاز در یزد افزایش یابد

هزینه ساخت و ساز غیرمجاز در یزد افزایش یابد

هزینه ساخت و ساز غیرمجاز در یزد افزایش یابد

علی اکبر اولیا در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل امور شهری استانداری یزد، دادستان یزد، مدیرکل راه و شهرسازی، رئیس نظام مهندسی و جمعی از مدیران عمرانی استان و با موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در یزد برگزار شد اظهار داشت: در ارتباط با ساخت و سازهای غیرمجاز باید کار عملی و دقیق صورت گیرد.

وی ادامه داد: اینکه شهرداری شهری علاقه‌مند باشد ساخت و ساز از مسیر کمیسیون ماده ۱۰۰ عبور کند و جرایم مربوطه را به عنوان درآمد تلقی کند و اتکای درآمدهای شهرداری به ماده ۱۰۰ باشد، اصلا برای شهر مناسب نیست.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: با توضیحاتی که شهردار یزد ارائه کرد، خوشبختانه شهرداری یزد نه تنها این رویکرد را ندارد، به عکس به دنبال کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز در یزد است.

اولیا با اشاره به اینکه مردم باید در سطح شهر مشارکت ویژه و فعال داشته باشند، گفت: شهرداری باید به سمتی برود که شهروند یزدی هزینه زندگی در یزد را تامین کند.

وی عنوان کرد: باید هزینه‌های ساخت و ساز قانونی کمتر شود و هزینه‌های ساخت و ساز غیرمجاز به حدی زیاد شود که مردم اصلا طرف ساخت و ساز غیرایمن و غیراستاندارد نروند.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: شهر یک سیستم است و باید دید سیستمی به آن داشته باشیم به گونه‌ای که تمام اجزای شهر را به هم متصل بدانیم و کارکرد هر یک را جدا از دیگری فرض نکنیم.

اولیا خاطرنشان کرد: نقش نظام مهندسی در ساخت و ساز و نظارت بر آن نباید حذف شود بلکه باید سعی شود با ایجاد هماهنگی بیشتر، زمینه کاهش تخلفات را فراهم کنیم.

منبع: تسنیم

 

 

مرجع اخبار نظام مهندسی و آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده مجموعه کامل اخبار نظام مهندسی کلیک کنید.

مجموعه کامل محصولات آزمون نظام مهندسی را در اینجا ببنید.

۱۰ بهمن ۹۵
193 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0