دادستان شهرستان ورامین

بررسی موضوع ریزش ساختمان در ورامین +‌گزارش

دادستان شهرستان ورامین گفت : دستور دستگیری مالک زمینی که بدون مجوز اقدام به گودبرداری غیر اصولی کرده بود، صادر شده اما این متخلف همچنان متواری است.

کد خبر: 5036 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۹۵ - ۱۰:۳۷ ق.ظ
به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،مرادطلب در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما افزود: بلافاصله پس از وقوع حادثه مرگبار ریزش ساختمان چهار طبقه در ورامین که منجر به فوت سه شهروند شد فرایند رسیدگی قضایی خارج از نوبت به این موضوع آغاز شد.بررسی موضوع ریزش ساختمان در ورامین

بررسی موضوع ریزش ساختمان در ورامین

موضوع ریزش ساختمان

بررسی موضوع ریزش ساختمان در ورامین

وی گفت: در اجرای فرایند بررسی این پرونده در مرحله اول ، دستور دستگیری سه نفر شامل شهردار منطقه یک ، رییس پلیس ساختمان شهرداری و مالک صادر شد که دو مسئول در شعبه دادگاه حاضرو به سئوالات بازپرس پاسخ دادند.
مرادطلب افزود: شهردار منطقه یک و رییس پلیس ساختمان شهرداری پس از بازجویی به طور موقت با قید عدم خروج از حوزه قضایی آزاد شدند.
دادستان ورامین تصریح کرد :  عامل اصلی این حادثه تلخ که به تذکرات شهرداری بی توجهی کرده است با وجود اطلاع از موضوع ، متواری است و پیگیری ها برای دستگیری او ادامه دارد.
شهردار ورامین نیز گفت:  مالک وسازنده بنا بدون داشتن مجوز و استعلام نظام مهندسی ،اقدام به گودبرداری بیش از حد مجاز کرده و نکات ایمنی را نیز رعایت نکرده بود.
علی حیدریان با بیان اینکه پلیس ساختمانی ، پنج اخطار به سازنده بنا داد بود  تاکید کرد دادن این اخطار ها دلیل نمی شود که به راحتی از این  موضوع بگذریم و زمینه اجرای این کار به مالک برای  حفاری غیر اصولی داده شود،  مسئول پلیس ساختمان باید بنده را در جریان می گذاشت تا من با گرفتن حکم از دادستان مانع گودبرادری می شدم .
شهردار ورامین با تاکید بر برخورد با مسئولان سهل انگار در این قضیه گفت :با کمک شورای اسلامی شهر روند رسیدگی و اجرای ماموریت های پلیس ساختمان برای ارتقایی کارایی تغییر خواهد یافت .
ریزش ساختمان چهار طبقه در ساعت ۲۳ یکشنبه در بلوار شهید باهنر ورامین منجربه فوت یک مادر و دو فرزندش شد.

بررسی موضوع ریزش ساختمان در ورامین

منبع:آنا
۲۲ دی ۹۵
227 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0