اظهارات عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره حادثه پلاسکو

لزوم نظارت سازمان نظام مهندسی و پلمب ساختمان‌های فرسوده

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سازمان‌های مرتبط باید ساختمان‌هایی که مشکل دارند و فرسوده هستند پلمب شوند و سازمان نظام مهندسی نظارت خود را بیشتر کند. کارگاه‌های تولیدی و اجناس زیادی در این ساختمان که بزرگترین ساختمان از نظر پوشاک در پایتخت بود، وجود داشت. به همین دلیل احتمال این می‌رود که خسارت موجود بیش از 5 تا 6 هزار میلیارد تومان باشد. در تهران که شهری زلزله‌خیز است نگرانی از فرو ریزش ساختمان‌های با قدمت بالا وجود دارد.

کد خبر: 6147 تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ بهمن ۹۵ - ۳:۴۷ ب.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،نادری گفت: باید سازمان‌های مرتبط جلوی تخلفات این چنینی را بگیرند و ساختمان‌هایی که مشکل دارند و فرسوده هستند پلمب شوند و سازمان نظام مهندسی نظارت خود را بیشتر کند.لزوم نظارت سازمان نظام مهندسی و پلمب ساختمان‌های فرسوده

لزوم نظارت سازمان نظام مهندسی و پلمب ساختمان‌های فرسوده

لزوم نظارت سازمان نظام مهندسی و پلمب ساختمان‌های فرسوده

لزوم نظارت سازمان نظام مهندسی و پلمب ساختمان‌های فرسوده

شهاب نادری درباره تأثیر حادثه ساختمان پلاسکو بر بازار پوشاک گفت: برآوردی که از خسارت احتمالی این حادثه شده ۱۵۰۰ میلیارد تومان بوده اما به نظر می‌رسد این آمار بسیار کمی باشد چرا که کارگاه‌های تولیدی و اجناس زیادی در این ساختمان بوده و بزرگترین ساختمان از نظر پوشاک در پایتخت بوده است. به همین دلیل احتمال این می‌رود که خسارت موجود بیش از ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تأثیر ریزش ساختمان پلاسکو بر بازار پوشاک شب عید، گفت: قطعاً بی‌تأثیر نیست چرا که این حادثه برای کشور بسیار بد شد، ساختمانی در قلب تهران به این راحتی فرو ریخت. این حادثه در بحث قیمت‌گذاری شب عید بر پوشاک اثرگذار خواهد بود و از سویی بر روی روحیه مردم نیز اثر سوء می‌گذارد.

وی گفت: باید سازمان‌های مرتبط جلوی تخلفات این چنینی را بگیرند و ساختمان‌هایی که مشکل دارند و فرسوده هستند پلمب شوند و سازمان نظام مهندسی نظارت خود را بیشتر کند. این در حالی است که در تهران که شهری زلزله‌خیز است نگرانی از فرو ریزش ساختمان‌های با قدمت بالا وجود دارد. از طرفی کانال‌های فاضلاب، برق و غیره زیرزمینی شده در نتیجه ممکن است زلزله‌ای با یکی، دو ریشتر هم خرابی زیادی به بار بیاورد چرا که زیر ساختمان‌ها خالی شده است.

وی افزود: مردم چه گناهی کرده‌اند که باید این مصیبت را تحمل کنند. به خانواده‌های این آتش‌نشانان نیز به دلیل زحماتی که تاکنون کشیده‌اند تسلیت می‌گوییم.

منبع: افکارنیوز

 

۳ بهمن ۹۵
198 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0