نایب رئیس کمیسیون عمران در پنجمین روز حادثه پلاسکو خبر داد

اصلاح مقررات ملی سازمان نظام مهندسی ساختمان

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از اصلاح و به‌روزآوری مقررات ملی ساختمان خبر داد. در این طرح و لایحه گرفت قانون فعلی سازمان نظام مهندسی که مربوط به 50 سال قبل است متناسب با شرایط و نیازهای روز دستخوش تغییرات اساسی می‌شود. و نیز پیش‌بینی جعبه کمک‌های اولیه و مخازن آب کافی برای اطفاء موثر و اولیه حریق را از دیگر ویژگی‌های اصلاح مقررات ملی ساختمان عنوان کرد. مجلس از اردیبهشت یا خردادماه 1396 رسیدگی به جزییات لایحه اصلاح قانون سازمان نظام مهندسی را در دستور کار قرار خواهد داد.

کد خبر: 6272 تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ بهمن ۹۵ - ۶:۱۴ ب.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از اصلاح و به‌روزآوری مقررات ملی ساختمان در قالب اصلاح قانون سازمان نظام مهندسی ساختمان در مجلس شورای اسلامی خبر داد.اصلاح مقررات ملی سازمان نظام مهندسی ساختمان

اصلاح مقررات ملی سازمان نظام مهندسی ساختمان

اصلاح مقررات ملی سازمان نظام مهندسی ساختمان

اصلاح مقررات ملی سازمان نظام مهندسی ساختمان

علیم یارمحمدی گفت: کمیسیون عمران از دو ماه قبل طرح جمعی از نمایندگان و لایحه دولت درباره اصلاح و به‌روزآوری مقررات ملی ساختمان را در قالب اصلاح قانون سازمان نظام مهندسی ساختمان در دستور بررسی دارد. در این طرح و لایحه که در نهایت هم در تلفیق و در هم در قالب لایحه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت قانون فعلی سازمان نظام مهندسی که مربوط به ۵۰ سال قبل است متناسب با شرایط و نیازهای روز دستخوش تغییرات اساسی در بخش‌های طراحی سازه و نما، کیفیت مصالح ساختمانی و استفاده اجباری از فناوری‌های هوشمند در زمینه ایمنی و اطفاء حریق ساختمان می‌شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس استفاده از سیستم‌های هشداردهنده هوشمند در ساختمان‌ها را براساس قانون جدید «اجباری» دانست و اصلاح مقررات ملی ساختمان را با رویکرد پیش‌بینی نظامات فنی و مهندسی و ایمنی و تسهیل کمک‌رسانی در زمان وقوع حوادث مختلف در برج‌ها و ساختمان‌های بلندمرتبه مورد اهمیت توصیف کرد. وی همچنین، پیش‌بینی جعبه کمک‌های اولیه و مخازن آب کافی برای اطفاء موثر و اولیه حریق تا زمان رسیدن سازمان‌های امداد و نجات را از دیگر ویژگی‌های اصلاح مقررات ملی ساختمان عنوان کرد.

یارمحمدی علت طولانی شدن زمان در دستور کار قرار گرفتن لایحه مذکور را در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، پیچیدگی‌های مسائل فنی و ایمنی ساختمان و در اولویت بودن رسیدگی به لایحه بودجه ۹۶ عنوان کرد و گفت: به دلایل فوق‌الاشاره به احتمال زیاد مجلس از اردیبهشت یا خردادماه ۱۳۹۶ رسیدگی به جزییات لایحه اصلاح قانون سازمان نظام مهندسی را در دستور کار قرار خواهد داد.

منبع: ایسنا

۴ بهمن ۹۵
197 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0