رئیس سازمان نظام مهندسی معدن:

اکتشاف مجدد معدن مهدی‌آباد حق شرکت خارجی

منطقه معدنی مهدی‌آباد برای بهره‌برداری نیاز به سرمایه‌گذاری بسیار بالا و تجهیزات خاص خود را دارد که مسلماً هر شرکتی که قصد ورود به این حوزه را داشته باشد، مطالعات دقیق خود را انجام خواهد داد، چراکه مبلغ سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای چنین پروژه‌ای بالاست. شرکت معدنی گلینکر نیز بعد از ورود به این منطقه تصمیم گرفت تا برخی اکتشافات را به شکلی گسترده‌تر و کامل‌تر انجام دهد که از نظر ما این حق هر سرمایه‌گذاری خارجی است و به معنای بی‌اعتمادی نست.

کد خبر: 6142 تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ بهمن ۹۵ - ۳:۳۲ ب.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)Uرئیس سازمان نظام مهندسی معدن تصمیم شرکت معدنی گلینکر مبنی بر درخواست تکرار اکتشافات اساسی پس از شروع همکاری در معدن مهدی‌آباد را به معنی بی‌اعتمادی به اطلاعات اکتشافات داخلی ندانست و آن را حق شرکت خارجی عنوان کرد.اکتشاف مجدد معدن مهدی‌آباد حق شرکت خارجی

اکتشاف مجدد معدن مهدی‌آباد حق شرکت خارجی

اکتشاف مجدد معدن مهدی‌آباد حق شرکت خارجی

اکتشاف مجدد معدن مهدی‌آباد حق شرکت خارجی

نادعلی اسماعیلی‌دهج بیان کرد: اطلاعات مربوط به معدن مهدی‌آباد در مرحله اکتشاف کامل بود. زمانی که یک زمین پروانه اکتشاف و بهره‌برداری از یک معدن صادر می‌شود به این معناست که اکتشافات اولیه در آن انجام شده و در اختیار شرکت بهره‌بردار قرار می‌گیرد و در مورد معدن سرب و روی مهدی‌آباد نیز یک کنسرسیوم برنده مناقصه آن شد و مراحل همکاری با شریک خارجی خود را طی می‌کند. منطقه معدنی مهدی‌آباد برای بهره‌برداری نیاز به سرمایه‌گذاری بسیار بالا و تجهیزات خاص خود را دارد که مسلماً هر شرکتی که قصد ورود به این حوزه را داشته باشد، مطالعات دقیق خود را انجام خواهد داد، چراکه مبلغ سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای چنین پروژه‌ای بالاست و تا جای ممکن ریسک خود را کاهش می‌دهد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن در ادامه اظهار داشت: شرکت معدنی گلینکر نیز به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ در حوزه معدن در سطح جهان است که به عنوان شریک خارجی کنسرسیوم برنده شده در مناقصه مهدی‌آباد، بعد از ورود به این منطقه تصمیم گرفت تا برخی اکتشافات را به شکلی گسترده‌تر و کامل‌تر انجام دهد که از نظر ما این حق هر سرمایه‌گذاری خارجی است و به معنای بی‌اعتمادی و نفی اکتشافاتی که تا پیش از این صورت گرفته بود، نیست.

منبع: ایسنا

۳ بهمن ۹۵
229 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0