سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان ایلام

حضور ريیس سازمان حفاظت محیط زیست در نشستی با محوریت حفظ و بهبود وضعیت محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام بیان کرد: این سفر با هدف بررسی برنامه‌ها و فعالیت‌های زیست محیطی استان انجام می‌شود. از دیگر برنامه خانم ابتکار در سفر به استان ایلام دیدار با نمایندگان سمن‌ها، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، دانشگاهیان، فرهنگیان، سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی است. این سومین سفر خانم ابتکار در 2 سال اخیر به استان ایلام است. استان ایلام یکی از غنی‌ترین زیستگاه‌های حیات وحش کشور را دارد.

کد خبر: 6180 تاریخ انتشار: یکشنبه ۳ بهمن ۹۵ - ۵:۵۶ ب.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به این استان را تایید کرد و گفت: این سفر با هدف بررسی برنامه‌ها و فعالیت‌های زیست محیطی استان انجام می‌شود. وی اظهار داشت: این نشست‌ها با محوریت و موضوعیت مشارکت اقشار مردم در حفظ و بهبود وضعیت محیط زیست برگزار می‌شود. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در برنامه زنده سیمای مرکز ایلام با موضوع محیط زیست این استان شرکت می کند.نشستی با محوریت حفظ و بهبود وضعیت محیط زیست

نشستی با محوریت حفظ و بهبود وضعیت محیط زیست

نشستی با محوریت حفظ و بهبود وضعیت محیط زیست

نشستی با محوریت حفظ و بهبود وضعیت محیط زیست

مازیار سلیمان نژاد اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده خانم ابتکار روز دوشنبه به ایلام سفر می کند و حضورشان در سه برنامه محوری پیش‌بینی شده محرز است. حضور در نشست شورای اداری استان با موضوع پیشرفت برنامه عمل حفاظت و بهبود محیط زیست استان و محوریت برنامه‌های زیست محیطی نخستین برنامه ایشان است. در ادامه، افزود: برنامه بعدی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نشست با رئیس دادگستری، دادستان‌ها و قضات استان پیرامون حمایت قضایی از برنامه‌های عملی حفاظت از محیط زیست عنوان کرد.

سلیمان نژاد افزود: از دیگر برنامه خانم ابتکار در سفر به استان ایلام دیدار با نمایندگان سمن‌ها، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، دانشگاهیان، فرهنگیان، سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی، هنرمندان، فعالان حوزه صنعت، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و هیات‌های ورزشی است. و در ادامه یادآوری کرد: این برنامه‌ها روز دوشنبه و در سالن نشست‌های استانداری ایلام و با حضور محمدرضا مروارید استاندار برگزار می شود.

این سومین سفر خانم ابتکار در ۲ سال اخیر به استان ایلام است، پیش از این در واپسین روزهای اسفند ۹۴ و اواسط تیر ماه سال جاری معاون رئیس جمهور به این استان سفر کرده بود.

به گزارش اخبار نظام مهندسی، بیش از هفت درصد مساحت کل استان را عرصه‌های طبیعی تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست تشکیل داده است که از این مقدار ۱۴۱ هزار و ۸۰۰ هکتار را مناطق حفاظت شده، یک هزار و ۴۷۵ هکتار آثار طبیعی ملی و ۳۶۸ هزار و ۲۰۰ هکتار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع تشکیل داده و استان ایلام یکی از غنی‌ترین زیستگاه‌های حیات وحش کشور را دارد.

منبع: ایرنا

۳ بهمن ۹۵
211 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0