استاندار اصفهان:

هوشمندسازی موتورخانه‌ها با هدف کاهش آلودگی هوا در نظام مهندسی اصفهان باید اجرا شود

استاندار اصفهان گفت: در راستای طرح جامع کاهش آلودگی هوا، سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان موظف است شرایط را برای هوشمند کردن موتورخانه‌ها فراهم کند.

کد خبر: 4415 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ دی ۹۵ - ۲:۴۱ ب.ظ

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،رسول زرگرپور در جلسه بهینه‌سازی مصرف سوخت موتورخانه‌ها، اظهار داشت: آلودگی هوا یکی از معضلات استان است و از هر اقدامی که بتواند باعث کاهش آلودگی هوا شود استقبال خواهیم کرد.هوشمندسازی موتورخانه‌ها با هدف کاهش آلودگی هوا

هوشمندسازی موتورخانه‌ها با هدف کاهش آلودگی هوا

هوشمندسازی موتورخانه‌ها

 

هوشمندسازی موتورخانه‌ها با هدف کاهش آلودگی هوا

وی با اشاره به گزارش سازماننظام مهندسی افزود: ساماندهی ۵ هزار موتورخانه می‌تواند در کاهش آلودگی هوا موثر باشد، بنابراین در راستای طرح جامع کاهش آلودگی هوا، سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان موظف است شرایط را برای هوشمند کردن موتورخانه ها فراهم کند.

استاندار اصفهان بیان کرد: در حال حاضر یک هزار ساختمان آموزشی و یک هزار و ۵۰۰ ساختمان مسکونی برای بهینه‌سازی موتورخانه‌ها توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان بررسی شده است.

وی افزود: شرکت ملی گاز استان نیز باید بحث هوشمندسازی مورتورخانه‌های حرارت مرکزی که در صرفه جویی و کاهش آلودگی می‌تواند بسیار مهم باشد را جدی گرفته و طرح افزایش کارایی موتورخانه‌های حرارت مرکزی را با قوت ادامه دهد.

زرگرپور با تاکید بر اینکه باید کارگروهی زیرنظر مدیریت بحران استانداری و با حضور شرکت‌های گاز، شهرک‌های صنعتی، اصناف، خانه صنعت و معدن، تجارت و دیگر ذینفعان تشکیل شود، گفت: این کارگروه باید چارچوبی را مشخص کند که در مدت زمان مشخص واحدهای قانونی و با مجوز متعهد شوند که سیستم سوخت مایع خود را حذف و به سیستم گاز سوز مجهز کنند.

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه وزارت نفت نیز آمادگی خود را برای گازسوز کردن سیستم‌ها اعلام کرده است می‌توانیم در این راستا قدم‌های خوبی را برداریم.

استاندار اصفهان تصریح کرد: براساس گزارش ارائه شده استقرار مدیریت انرژی در موتورخانه‌ها، مدیریت و بهینه‌سازی مصرف انرژی، ارتقا راندمان موتورخانه‌های مراکز عمومی و تجاری از جمله اقدامات و طرح‌های شرکت گاز در راستای بهینه سازی مصرف سوخت است که باید با قوت پیگیری شود.

در این نشست درباره اخذ مجوز نظام مهندسی برای کنترل موتورخانه‌های تمام دستگاه‌های اجرایی استان، سیستم‌های نظامی، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، هتل‌ها و همچنین چگونگی هزینه کرد بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

هوشمندسازی موتورخانه‌ها با هدف کاهش آلودگی هوا

منبع: تسنیم نیوز

 

 

مرجع اخبار نظام مهندسی و آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده مجموعه کامل اخبار نظام مهندسی کلیک کنید.

مجموعه کامل محصولات آزمون نظام مهندسی را در اینجا ببنید.

۱۳ دی ۹۵
223 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0