استاندار قزوین از مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) در ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای محرومان در قزوین خبر داد

استاندار قزوین: ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای محرومان در قزوین

روابط عمومی استانداری قزوین، فریدون همتی، گفت: اولویت کاری باید برنامه‌ریزی برای رفع نواقص مسکن مهر و تسهیل در اعطای پایان کار و صدور اسناد مالکیت در تعاونی‌های مسکن باشد. همچنین، بانک مسکن و اداره کل ثبت املاک و اسناد هم باید شیوه‌ای را طراحی کنند که بتوان به صدور اسناد مالکیتی مسکن‌های یاد شده در زمان مناسب اقدام کرد. استاندار قزوین بیان کرد: باید هر هفته با محوریت مسکن و با هدف ساماندهی مربوط به این بخش و حل مسائل و مشکلات آن با حضور مدیران دستگاه‌های مربوطه یک نشست در استانداری برگزار شود. با وجود اعلام بانک مسکن در نبود محدودیت برای ارائه تسهیلات به فعالان این بخش انبوه‌سازان و فعالان این حوزه نتوانسته‌اند به شکل مطلوب از خدمات این بانک استفاده کنند.

کد خبر: 5365 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ دی ۹۵ - ۲:۵۲ ب.ظ

استاندار قزوین از مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) در ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای محرومان در نقاط مختلف استان قزوین خبر داد.

ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای محرومان

ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی

ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای محرومان

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir) به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، فریدون همتی، در جلسه شورای مسکن استان قزوین بیان کرد: اولویت کاری باید برنامه‌ریزی برای رفع نواقص مسکن مهر و تسهیل در اعطای پایان کار و صدور اسناد مالکیت در تعاونی‌های مسکن باشد. وی ادامه داد: دستگاه‌ها با استفاده از ابزارها و اهرم‌های در اختیار، باید به حل مشکلات مسکن مهر و تعاونی‌های مسکن بپردازند، اگر تعامل و گفتگو با پیمانکاران مربوطه برای حل نواقص مسکن به نتیجه نرسد، باید از طریق دستگاه قضایی اقدام کرد.

استاندار قزوین اضافه کرد: مردم در صورت وجود مشکلات در مسکن مهر، دولت را به عنوان مسئول می‌شناسند. بنابراین، باید در خصوص ساماندهی این طرح و حل مسائل آن اقدام شود و با همکاری اداره کل راه و شهرسازی، دفتر فنی استانداری و نظام مهندسی ساختمان، باید نواقص موجود در تعاونی‌های مسکن و مسکن‌های سه جانبه ساخت با الزام پیمانکاران رفع شود تا به مرحله اعطای پایان کار از سوی شهرداری‌ها برسد. همچنین، بانک مسکن و اداره کل ثبت املاک و اسناد هم باید شیوه‌ای را طراحی کنند که بتوان به صدور اسناد مالکیتی مسکن‌های یاد شده در زمان مناسب اقدام کرد.

همتی ضمن خواستار تجمیع نشست‌های مرتبط با حوزه مسکن استان ش اظهار کرد: باید هر هفته با محوریت مسکن و با هدف ساماندهی مربوط به این بخش و حل مسائل و مشکلات آن با حضور مدیران دستگاه‌های مربوطه یک نشست در استانداری برگزار شود و برگزاری این نشست باید در حل مسائل و مشکلات مسکن و رونق بخشیدن به این بخش موثر باشد؛ برای ما مدیران ناپسند است که نشست‌هایمان از خروجی مثبت و نتایج لازم برخوردار نباشد.

وی یکی از پایه‌های مهم رونق تولید، اشتغال و موثر در رشد اقتصاد کشور را بخش مسکن دانست و گفت: متاسفانه تاکنون آن‌چنان که به کشاورزی و صنعت توجه داشته‌ایم، به این حوزه توجه نشده است، به موازات کشاورزی و صنعت، باید مسائل و موضوعات مرتبط با مسکن را هم جدی بگیریم و برای رونق این بخش بکوشیم.

همتی تأکید کرد: در نشست‌های مرتبط با امور مسکن، باید وضعیت این بخش و همه فعالیت‌های صورت گرفته در آن به‌طور هفتگی و به شکل دقیق تشریح شود تا بتوان تصمیم‌گیری‌های مناسبی در این حوزه اتخاذ کرد.

وی تصریح کرد: با وجود اعلام بانک مسکن مبنی بر اینکه محدودیتی برای ارائه تسهیلات به فعالان این بخش وجود ندارد، شاهدیم که انبوه‌سازان و فعالان این حوزه نتوانسته‌اند به شکل مطلوب از خدمات این بانک استفاده کنند و این مشکل بر اثر جدی نگرفتن این بخش به وجود آمده است.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: باید در بخش مسکن، تحریک و تحرک لازم را برای ورود سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به این حوزه فراهم آورد و فعال شدن بخش مسکن و رونق بخشیدن به آن موجب پویایی صنایع بالادستی و پایین دستی مربوطه می‌شود و می‌تواند با خود ایجاد فرصت‌های شغلی و رونق اقتصادی را به دنبال داشته باشد.

وی ضمن اشاره به آغاز به کار ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکن برای محرومان در نقاط مختلف استان قزوین با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: باید دستگاه‌های مربوطه و شهرداری‌ها در اجرای این طرح همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند تا شاهد تحویل به موقع این واحدها به متقاضیان باشیم. همچنین، درباره ساخت سهمیه مسکن مربوط به خانواده شهدا و ایثارگران هم باید دستگاه‌های مربوطه همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای محرومان

منبع: شبستان

 

 

۲۶ دی ۹۵
213 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0