رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خواستار بهره‌گیری از کارشناسان در بانک کشاورزی شد

لزوم بهره‌گیری بانک کشاورزی از توان علمی ۱۲۰۰ کارشناس رسمی سازمان نظام مهندسی کشاورزی

احمد کبیری، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: در بانک کشاورزی برای بهره‌گیری از توان کارشناسان رسمی سازمان ظرفیت‌هایی وجود دارد و طی نامه‌ای از آقای دکتر شهید زاده خواستم تا ضمن اعلام اسامی کارشناسان رسمی به مجموعه‌های تحت مدیریت خود، زمینه بهره‌گیری از این کارشناسان در حوزه‌های تخصصی را فراهم نمایند. تاکنون برای ۱۱۶۰ کارشناس رسمی پس از برگزاری آزمون سراسری، انجام مصاحبه و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی کارت و پروانه کارشناس رسمی صادر شده است.

کد خبر: 5493 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ دی ۹۵ - ۲:۴۳ ب.ظ

احمد کبیری، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: بر اساس ماده ۳۲ قانون تأسیس سازمان، تاکنون برای ۱۱۶۰ کارشناس رسمی پس از برگزاری آزمون سراسری، انجام مصاحبه و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی کارت و پروانه کارشناس رسمی صادر شده است.

بهره‌گیری بانک کشاورزی از توان علمی ۱۲۰۰ کارشناس رسمی

بهره‌گیری بانک کشاورزی از توان علمی

بهره‌گیری بانک کشاورزی از توان علمی ۱۲۰۰ کارشناس رسمی

به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir)،کبیری ضمن اشاره به اینکه در بانک کشاورزی برای بهره‌گیری از توان کارشناسان رسمی سازمان ظرفیت‌هایی وجود دارد افزود:

در متن این نامه آمده است: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگ‌ترین تشکل صنفی و تخصصی بخش کشاورزی کشور با آغاز فعالیت خود از مردادماه سال ۱۳۸۱ (براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی) تاکنون از عضویت بیش از ۲۲۰ هزار دانش‌آموخته دانشگاهی اعم از خبرگان متخصص و جوانان تحصیل کرده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در رشته‌های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست و رشته‌های مرتبط و همچنین اعضای حقوقی (شرکت‌ها، مؤسسات و بنگاه‌های اقتصادی) برخوردار است. سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بر اساس ماده ۳۲ قانون تأسیس که آیین‌نامه اجرایی این ماده قانونی نیز در سال ۱۳۸۳ به پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و دادگستری به تصویب هیأت محترم وزیران رسیده است، از سال ۱۳۸۴ از طریق برگزاری آزمون سراسری، انجام مصاحبه و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، نسبت به انتخاب و معرفی کارشناسان رسمی در قالب هشت گرایش که شامل تمامی رشته‌های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست می‌باشد، اقدام نموده است. بر این اساس، این سازمان تاکنون برای ۱۱۶۰ کارشناس رسمی، کارت و پروانه کارشناس رسمی صادر کرده است.

با عنایت به این که کلیه مراحل گزینش و انتخاب کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به صورت کاملا قانونی و تخصصی انجام شده تا قابلیت اجرایی لازم را در حوزه‌های تخصصی مراجع قضایی برای رفع نیازهای فنی و تخصصی داشته باشد، از این رو قطعا کارشناسان رسمی این سازمان می‌توانند رویکرد تخصصی نسبت به فرآیندهای کارشناسی را تقویت کرده و به عنوان بازوی تخصصی نظام قضاوت کشور، منشاء خدمات ارزنده‌ای باشند.

حال ضمن ارسال یک نسخه از کتاب “لیست کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی” جهت استحضار و بهره‌برداری، از آن مقام محترم تقاضا دارد ضمن اعلام اسامی کارشناسان مذکور به مجموعه‌های تحت مدیریت، دستور فرمایید زمینه بهره‌گیری از این کارشناسان در حوزه‌های تخصصی را بیش از پیش فراهم نمایند.

امید است با معرفی هر چه بهتر کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، بتوانیم گامی مؤثر در جهت دفاع از حقوق حرفه‌ای این عزیزان در امر کارشناسی برداشته و زمینه‌ساز شناخت بیشتر نظام قضاوت کشور از جامعه خبرگان کشاورزی کشور را فراهم نماییم.

بنا بر ماده ۳۲- وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی، نهادها، مراجع قضایی، نیروهای انتظامی و شرکت‌های دولتی می‌توانند در ارجاع امور کارشناسی با رعایت آیین‌نامه خاصی که به پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و وزارت دادگستری به تصویب هیأت وزیران می‌رسد به جای کارشناسان رسمی دادگستری از مهندسان دارای پروانه اشتغال که به وسیله شعبه استان معرفی می‌شوند استفاده نمایند.

بهره‌گیری بانک کشاورزی از توان علمی ۱۲۰۰ کارشناس رسمی

منبع: روابط عمومی سازمان

 

۲۷ دی ۹۵
258 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0