رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور خطاب به وزیر آموزش و پرورش

آمادگی ۱۲ هزار دانش‌آموخته رشته‌های محیط زیست برای تدریس در مدارس

احمد کبیری، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، در نامه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش خواستار استفاده از 12 هزار دانش‌آموخته رشته‌های محیط زیست به عنوان مدرس کتاب درسی "انسان و محیط زیست" در سال تحصیلی آینده شد. پیشنهاد میشود دانشآموختگان رشتههای محیط زیست این سازمان به عنوان مدرس کتاب درسی مورد اشاره در مدارس سراسر کشور به کار گرفته شوند.

کد خبر: 5255 تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ دی ۹۵ - ۱:۰۸ ب.ظ

احمد کبیری، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، در نامه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش خواستار استفاده از ۱۲ هزار دانش‌آموخته رشته‌های محیط زیست به عنوان مدرس کتاب درسی “انسان و محیط زیست” در سال تحصیلی آینده شد.

آمادگی 12 هزار دانش‌آموخته رشته‌محیط زیست برای تدریس

آمادگی ۱۲ هزار دانش‌آموخته رشته‌محیط زیست

آمادگی ۱۲ هزار دانش‌آموخته رشته‌محیط زیست برای تدریس

متن این نامه به گزارش اخبار نظام مهندسی (akhbarmohandesi.ir):

احترما، ضمن تقدیر و تشکر از حسن توجه جنابعالی و همکاران محترم به موضوع محیط زیست در مدارس و مراکز آموزشی، به استحضار می‌‌رساند سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان یک سازمان صنفی و تخصصی که بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی (۱۳۸۱) تشکیل شده است، اهداف ارتقای سطح دانش و گسترش فن‌آوری جدید در کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست و همچنین تلاش در جهت حفظ و پایداری محیط زیست و منابع پایه تجدید شونده را دنبال می‌کند و تاکنون بیش از ۱۲ هزار دانش‌آموخته رشته‌های محیط زیست (در گرایش‌های گوناگون) در مقاطع مختلف به عضویت این سازمان درآمده‌اند. امروز، با عنایت به اینکه بهره‌مندی از محیط زیست مطلوب در چشم‌انداز ۲۰ ساله جامعه آرمانی ایرانیان نقش بسته و نظر به تأکید ویژه برنامه‌های پنجم و ششم توسعه کشور بر حفاظت از محیط زیست در کنار روند شتابان توسعه اقتصادی، صنعتی و کشاورزی، می‌بایست با ایجاد عرصه‌های نوین مطالعاتی، اجرایی و نظارتی نه تنها ضامن پایداری توسعه در کشور بود، بلکه مشاغل جدیدی را به واسطه این افق دید نوین به جامعه عرضه داشت.

حال با عنایت به تألیف کتاب درسی “انسان و محیط زیست” و تدریس آن برای تمامی فراگیران رشته‌های علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، کار و دانش و فنی و حرفه‌ای پایه یازدهم در سال تحصیلی آینده، پیشنهاد می‌شود دانش‌آموختگان رشته‌های محیط زیست این سازمان به عنوان مدرس کتاب درسی مورد اشاره در مدارس سراسر کشور به کار گرفته شوند.

آمادگی ۱۲ هزار دانش‌آموخته رشته‌محیط زیست برای تدریس

منبع: ایلنا

 

۲۵ دی ۹۵
236 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0