۷۰ درصد مقررات ملی در ساختمان ها در گرگان رعایت نمی شود

کد خبر: 387 تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ آبان ۹۵ - ۱۲:۱۶ ب.ظ
گرگان- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان گفت: متاسفانه شاهدیم ۷۰ درصد مقررات ملی ساختمان در احداث ساختمان های کشور و استان ما رعایت نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، صبح دوشنبه، سید مجتبی موسوی، در دیدار با نماینده ولی فقیه در استانگلستان، اظهار کرد: یکی از نیازهای هر مدیریت شهری، حضور مهندسان شهرسازی است و اگر نظرات فنی مهندسان شهرساز و ترافیک استفاده شود، دیگر شاهد این نخواهیم بود که برای حل یک مشکل مجبور به تغییر ساختار شهری و احداث تقاطع های غیر همسطح بشویم.
وی با بیان این که تنها ۲۵ درصد افراد از مجریان فنی و حرفه ای در ساخت و سازهای خود استفاده می کنند، بیان کرد: دولت برای ساختمان های خودش از نظرات مشاوران استفاده می کند ولی این مساله در ساخت و سازهای غیر دولتی لحاظ نمی شود.
موسوی از آسیب شناسی این مساله خبرداد و گفت: بخشی از این مشکل به داخلنظام مهندسی و نگاهی که مردم به مجموعه ما دارن بر می گردند و در همین رابطه با برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف سعی کردیم ضمن ارتقا کیفیت خدمات مهندسی، اعتماد را به مردم برگردانیم.
وی با انتقاد از این که ۳۰ درصد مقررات ملی در کشور رعایت می شود، اضافه کرد: در سیل های اخیر و خسارت هایی که وارد شد دیدیم که توجه نکردن به مقررات ملی چقدر خسارت بیهوده وارد کرد.
رئیسسازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در ادامه به تشریح برنامه های این سازمان پرداخت و با بیان این که ۸۵۲۰ مهندس عضو این سازمان هستند، گفت: ۱۶ دفتر نمایندگی داشتیم که از میان آن ها گرگان بیشترین عضو را داشت ولی به دلیل مشکلات مالی مجبور شدیم پنج دفتر را تعطیل کنیم.
وی از کاهش ۱۵ درصدی خدمات مهندسی در سال ۹۴ و همچنین افزایش ۴۰ درصدی این خدمات در ۶ ماه ابتدای سال ۹۵ خبرداد و بیان کرد: هفت رشته مهندسی عضو نظام هستند ولی برخی رشته ها استفاده نمی شوند.
موسوی رویکرد استان …

 

 منبع: خبرگزاری مهر
۳ آبان ۹۵
335 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0