۵۰ درصد تصادفات شهر قم مربوط به موتورسیکلت هاست

کد خبر: 554 تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ آبان ۹۵ - ۶:۵۲ ب.ظ
فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از تصادفات شهر قم مربوط به موتورسیکلت هاست، گفت: با این وجود ۶۸ درصد تلفات را تصادفات موتورسیکلت ها تشکیل داده اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، کاظم مجتبایی در جلسه تعاملی نیروی انتظامی با مدیران شهرداری که با حضور استاندار قم در سالن جلسات ستاد فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، اظهار داشت: در سایه تعامل و ارتباط دوسویه و خوبی که بین شهرداری و نیروی انتظامی وجود دارد فعالیت های شهری در شرایطی بسیار خوب و ایده آل انجام می شود.
فرمانده انتظامی استان قم خاطرنشان کرد: امیدواریم این گونه جلسات و مباحثی که در آن مطرح می شود موجب رضایتمندی شهروندان و ایجاد امنیت، انضباط و آرامش ترافیکی را در شهر فراهم آورد.
مجتبایی در ادامه سخنان خود یکی از پایه های اصلی امنیت هوشمند را کنترل هوشمند دانست و تصریح کرد: تقویت و توسعه کمی و کیفی دوربین های موجود و بهره برداری بهینه از آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به عقد قرارداد شرکتی خصوصی با شهرداری برای توسعه کنترل هوشمند در شهر، عنوان کرد: در حال حاضر ۵۰ دوربین در سطح شهر نصب شده که نیاز است تا ۱۰۰ مورد افزایش پیدا کند.
فرمانده انتظامی استان قم گفت: یکی دیگر از مشکلات شهر بحث موتورسیکلت سواران است که معضلات فراوانی را برای شهروندان ایجاد کرده و بزرگان نیز نسبت به آن ابراز نگرانی کرده اند.
مجتبایی با تاکید بر اینکه باید در راستای تقویت زیرساخت ها برای تردد موتورسیکلت ها و افزایش کنترل ها در بخش های فرهنگی، اجتماعی و انتظامی برای کاهش دغدغه های عمومی اقدامات جدی صورت گیرد، گفت: در ۶ ماهه گذشته ۳۰ نفر در تصادفات موتورسیکلت ها جان خود را از دست داده اند.
وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از تصادفات شهر قم مربوط به موتورسیکلت ها بوده است، ادامه …

۴ آبان ۹۵
305 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0