پیروز حناچی رئیس میراث فرهنگی می‌شود؟

کد خبر: 626 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ آبان ۹۵ - ۵:۱۵ ب.ظ
پس از این‌که رئیس‌جمهوری در نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی، سلطانی‌فر را به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی کرد، رایزنی‌ها برای ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آغاز شد. این روزها نام پنج شش نفر بیش از دیگران به گوش می‌خورد.

مرتضی بانک کارشناس امور بازرگانی، گردشگری و صنعت، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه و معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران است. وی همچنین، معاون پژوهشکده و معاون دفتر و مشاور مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور رئیس‌جمهور نیز هست.

پیروز حناچی نیز فارغ‌التحصیل ممتاز نخستین دوره دکتری معماری دانشگاه تهران و رییس مؤسسه پژوهشی فرهنگ و هنر دانشگاه تهران، رییس مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی و معاون نظام مهندسی و اجرای ساختمان وزارت مسکن و شهرسازی بوده است.

از سوابق مرتضی رحمانی‌موحد می‌توان به معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دولت یازدهم اشاره کرد. وی که کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل است علاوه بر این سوابقی همچون دبیر اول سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان، رئیس دبیرخانه همکاری‌های اقتصادی سه جانبه و رئیس اداره تجارت خارجی و صادرات غیرنفتی، سفارت ایران در کشور نیوزیلند و معاونت مرکز آموزش و پژوهش وزارت امورخارجه را در کارنامه خود دارد.

سمیع‌الله حسینی مکارم معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دکتری اقتصاد برنامه‌ریزی است. وی پیش از این رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۴ تهران، معاون اداری و مالی اداره کل آموزش و پرورش تهران و مدیر کل بودجه و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش بوده است.

محمدمهدی حجت نیز از رؤسای اسبق و بنیان‌گذاران سازمان میراث فرهنگی و قائم‌ مقام سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. از جمله سوابق اجرایی وی می‌‌توان به جانشینی وزیر در سازمان ملی حفاظت آثار باستانی ایران، عضو شورای مشورتی کمیته ملی یونسکو، رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و جانشین وزیر فرهنگ در شورای عالی معماری و شهرسازی اشاره کرد.

پیش از این از بهشتی که زمانی رئیس سازمان میراث فرهنگی بود نیز به عنوان یکی از گزینه‌های ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یاد می‌شد.

در حال حاضر از «مرتضی بانک»، «پیروز حناچی»، «مرتضی رحمانی‌موحد» و «سمیع‌الله حسینی مکارم» و «محمدمهدی حجت» به‌عنوان اصلی‌ترین گزینه‌های روی میز رئیس‌جمهور نام برده می‌شود.

منبع: تسنیم
۵ آبان ۹۵
168 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0