فرماندار ساری:خدمات ساحلی در حوزه گردشگری مازندران نداریم

کد خبر: 570 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ آبان ۹۵ - ۱۰:۱۳ ق.ظ

فرماندار ساری با اشاره به عرصه بکر گردشگری مازندران و وجود مراکز پذیرایی و هتل‌ها، گفت: دریا فرصت بکر و قابل توجهی در گردشگری است اما خدمات ساحلی در حوزه گردشگری نداریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، احمد حسین‌زادگان صبح امروز در نشست کارشناسی شهر هوشمند ساری، اظهار کرد: مازندران استان کشاورزی است که از طبیعت بکر در حوزه گردشگری هم برخوردار است.

وی با اشاره به عرصه بکر گردشگری مازندران و وجود مراکز پذیرایی و هتل‌ها، افزود: دریا فرصت بکر و قابل توجهی در گردشگری است و خدمات ساحلی در حوزه گردشگری نداریم.

فرماندار ساری با بیان اینکه مازندران از مناطق بکر خاورمیانه در حوزه اکوتوریسم است، تصریح کرد: نیازمند سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان در این زمینه هستیم.

این مسؤول خاطرنشان کرد: ساری از ظرفیت‌های متعددی برخوردار است که در هوشمندسازی این شهرستان کمک کار است.

مشاور فرماندار ساری در حوزه گردشگری نیز اظهار کرد: نوروز امسال در شهرستان ساری ۶۷۰ هزار نفرشب اقامت داشتیم.

علی ماهفروزی گفت: ساری با هفت هزار تخت اقامتی، رتبه نخست را در مازندران دارد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری نیز این نشست اظهار کرد: شهرستان ساری دارای ۱۶۳ خانه بهداشت، ۵۰ مرکز بهداشتی و درمانی، پنج بیمارستان دولتی و سه بیمارستان خصوصی است.

عقیل برزگر تصریح کرد: گستره خدمات در حوزه بهداشت و درمان، فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری سلامت است.

معاون اداره مخابرات ساری نیز در این نشست تصریح کرد: در شهرستان ساری ۲۶۵ هزار شماره تلفن ثابت در حال استفاده و ۱۰۰ مرکز تلفن داریم.

علی جوانمرد خاطرنشان کرد: ۶۰ هزار فیبر نوری به درب منازل کشیده می‌شود که سهم زیادی از این فیبر نوری مربوط به شهرستان ساری است.

وی ادامه داد: با سازمان نظام مهندسی ساختمان، مکاتبه انجام دادیم تا در ساختمان‌هایی که جدید احداث می‌شود تجهیزات فیبر نوری را اجرا کنند.

این مسؤول با بیان اینکه سیستم اینترنت بی‌سیم را که بر اساس فیبر است به درب منازل و ساختمان‌های اداری می‌بریم، گفت: با این سیستم، افرادی که در منازل، اینترنت بی‌سیم دارند می‌توانند در مناطق دیگر هم با نام کاربری و رمز عبور اینترنت خود، از خدمات اینترنتی بهره‌مند شوند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی ساری نیز اظهار کرد: مازندران در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی، رتبه نخست را در کشور دارد.

طهمورث قاسم‌نژاد افزود: بیش از ۳۰۰ واحد پرورش مرغ گوشتی داریم که بخشی از این واحدها به شکل مکانیزه اداره می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به وضعیت صنایع تبدیلی، می‌تواند باعث رونق بازار محصولات کشاورزی شود.

مسؤول امور استان‌های شرکت فناپ نیز اظهار کرد: برای توسعه گردشگری این منطقه می‌توان پرتال و اپلوکیشن گردشگری را با همکاری هتل‌ها و مراکز اقامتی، راه‌اندازی کرد تا گردشگر، دسترسی راحت‌تری به خدمات گردشگری داشته باشد.

رضا پناه افزود: ایجاد توریاب برای مناطق ناب و بکر گردشگری هم از دیگر اقداماتی است که می‌توان در این راستا انجام داد.

وی ادامه داد: چنانچه زیرساخت‌های مناسبی در حوزه گردشگری سلامت وجود داشته باشد اکنون کشور عراق نسبت به اعزام گردشگران سلامت اقدام می‌کند و می‌توانیم از این فرصت بهره‌مند شویم.

پناه در پایان گفت: چون محصولات کشاورزی آماده فروش وجود دارد می‌توانیم وبسایت فروش محصولات را به سرعت ایجاد کنیم که البته در این زمینه باید با کارشناسان شرکت فناپ، وضعیت را بررسی کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

۵ آبان ۹۵
225 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0