علی لاریجانی در قم : مردم باید در بکارگیری مهندس ناظر حق انتخاب داشته باشند

کد خبر: 455 تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ آبان ۹۵ - ۷:۰۲ ب.ظ

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید در نظارت و اجرای پروژه‌ها دست مردم باز باشد تا خودشان مهندسان را انتخاب کنند و در این زمینه نباید به جای مردم تصمیم گرفت که در این صورت کمتر شاهد برخی از مشکلات خواهیم بود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، علی لاریجانی در دیدار اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اظهار کرد: در مواردی مشاهده شده که سخت‌گیری‌ها از سوی مهندسان برای نظارت‌های ساختمانی بیش از حد است که این امر ممکن است موجب نارضایتی مردم شود.

 

وی بیان کرد: در برخی از مناطق کشور دیده شده که مهندسان آنگونه که باید و شاید نظارت کافی ندارند که البته این مواردها در استان قم کمتر وجود دارد اما باید توجه داشت که اگر مردم کار خوبی از سوی مهندسان مشاهده کنند با آنان همراهی دارند.

 

لاریجانی تصریح کرد: این پیشنهاد که دولت در بافت‌های فرسوده تسهیلات خود را در ازای رعایت مباحث مهندسی ارائه کند پیشنهاد خوبی است که موارد مد نظر طی نامه‌ای مکتوب شود تا پیگیری‌های لازم در این زمینه از وزیر راه  و شهرسازی صورت گیرد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید در نظارت و اجرای پروژه‌ها دست مردم باز باشد تا خودشان مهندسان را انتخاب کنند و در این زمینه نباید به جای مردم تصمیم گرفت که در این صورت کمتر شاهد برخی از مشکلات خواهیم بود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه تاسیس شرکت‌های حقوقی مهندسی لازم به نظر می‌رسد افزود: ارجاع دادن یک پروژه به تعدادی زیادی از مهندسان ممکن است مشکلاتی را برای مردم ایجاد کند در صورتی که اگر مردم با یک شرکت مهندسی مواجه باشند و خدمات خود را در آن قالب دریافت کنند کمتر دچار مشکل خواهند شد.

 

لاریجانی در این خصوص  از رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم خواست تا موانع و نارسایی‌های موجود بر سر راه تاسیس دفاتر حقوقی مهندسی از جمله بیمه و مالیات را در قالب نامه‌ای  ارائه دهند تا برای حل آن چاره اندیشی شود.

 

رئیس قوه مقننه همچنین در خصوص اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان از هیأت مدیره نظام مهندسی قم خواست تا پیشنهادات مدون خود در این زمینه را برای پیگیری و بررسی‌های بیشتر ارائه دهند.

منبع: گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو

۳ آبان ۹۵
185 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0