سخت‌گیری در نظارت بر پروژه‌های ساختمانی در قم نباید باعث نارضایتی شود

کد خبر: 447 تاریخ انتشار: دوشنبه ۳ آبان ۹۵ - ۶:۴۰ ب.ظ

رئیس قوه مقننه گفت: سخت گیری‌ از سوی مهندسان برای نظارت‌های ساختمانی نباید بیش از حد باشد و موجب نارضایتی مردم شود.

پایگاه خبری تحلیلی قم پرس به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم، علی لاریجانی در دیدار اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اظهار داشت: در مواردی مشاهده شده که سخت گیری‌ها از سوی مهندسان برای نظارت‌های ساختمانی بیش از حد است که این امر ممکن است موجب نارضایتی مردم شود.

وی بیان داشت: در برخی از مناطق کشور دیده شده که مهندسان آن‌گونه که باید و شاید نظارت کافی ندارند که البته این موردها در استان قم کمتر وجود دارد اما باید توجه داشت که اگر مردم کار خوبی از سوی مهندسان مشاهده کنند با آنان همراهی دارند.

نماینده مردم قم در خانه ملت بیان داشت: این پیشنهاد که دولت در بافت‌های فرسوده تسهیلات خود را در ازای رعایت مباحث مهندسی ارائه کند پیشنهاد خوبی است که موارد مد نظر طی نامه‌ای مکتوب شود تا پیگیری‌های لازم در این زمینه از وزیر راه و شهرسازی صورت گیرد.

وی همچنین ابراز داشت: باید در نظارت و اجرای پروژه‌ها دست مردم باز باشد تا خودشان مهندسان را انتخاب کنند و در این زمینه نباید به جای مردم تصمیم گرفت که در این صورت کمتر شاهد برخی از مشکلات خواهیم بود.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه تأسیس شرکت‌های حقوقی مهندسی لازم به نظر می‌رسد، افزود: ارجاع دادن یک پروژه به تعدادی زیادی از مهندسان ممکن است مشکلاتی را برای مردم ایجاد کند در صورتی که اگر مردم با یک شرکت مهندسی مواجه باشند و خدمات خود را در آن قالب دریافت کنند کمتر دچار مشکل خواهند شد.

وی در این خصوص از رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم خواست تا موانع و نارسایی‌های موجود بر سر راه تأسیس دفاتر حقوقی مهندسی از جمله بیمه و مالیات را در قالب نامه‌ای ارائه دهند تا برای حل آن چاره اندیشی شود.

رئیس قوه مقننه همچنین در خصوص اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان از هیئت مدیره نظام مهندسی قم خواست تا پیشنهادات مدون خود در این زمینه برای پیگیری و بررسی‌های بیشتر ارائه دهند.

منبع: قم پرس

۳ آبان ۹۵
237 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0