رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد: زمینۀ مشارکت مردم در عرصه پدافند غیرعامل فراهم ‌شود

کد خبر: 562 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ آبان ۹۵ - ۱۰:۰۱ ق.ظ
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به برگزاری برنامه های هفته پدافند غیرعامل گفت: هدف اصلی این است که جامعه با اهمیت موضوع آشنا شود و با افزایش آگاهی، زمینۀ مشارکت مردم در این عرصه فراهم می‌شود.

به گزارش «صما» به نقل از روابط عمومی سازمان مهندس فرشید افزود: مهمترین وظیفۀ ما در حوزه پدافند غیرعامل هم‌افزایی ملی و آمادگی کامل برای رویارویی با حوادث طبیعی است که در بخش ساختمان ممکن است خسارات بزرگی در پی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بافت تاریخی یزد به لحاظ ویژگی های آن و نیز حاشیه نشینی های شهری و روستایی از مهمترین کانون های خطر در حوزه حوادث ساخت و ساز است افزود: تلاش در راستاي تحقق توسعه پايدار بدون توجه و ارزيابي درست از آسيب ها و تهديدهايي كه ممكن است با آن ها مواجه باشیم امكان پذير نبوده و نياز به برنامه ريزي درست و منطقي جهت مقابله با تهديدها در حوزه هاي مختلف امري ضروري است. وی تربيت تخصصی نسل حاضر و نسل آینده ساز را ضروری توصیف کرد و گفت: با شناخت شرایط موجود، طراحی مانورها و دوره‌های آموزشی باید زمینه‌هایی را فراهم نماییم که در شرایط بحرانی به مردم و زیرساخت‌های موجود کم‌ترین آسیب‌ها وارد شود.

مهندس فرشید با اشاره به اینکه مفهوم پدافند غیرعامل هنوز برای بسیاری از مردم و مسئولان شناخته شده نیست، تصریح کرد: واحد روابط عمومی سازمان باید تلاش کند با همکاری رسانه ها و انجام فعالیت های تبلیغی، ترویجی و فرهنگی اطلاعات و حساسیت مردم را نسبت به ساختمان سازی فنی مهندسی افزایش دهد، ضمن اینکه دوره‌های مختلف آموزشی نیز برگزار شود.

منبع: صما

۵ آبان ۹۵
177 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0