رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی: میزان تولید گندم در آذربایجان غربی به ۷۳۰ هزار تن در سال رسید

کد خبر: 516 تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ آبان ۹۵ - ۳:۱۴ ب.ظ

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال زراعی ۹۵-۹۴ میزان تولید گندم در سطح اراضی کشاورزی آذربایجان غربی به ۷۳۰ هزار تن رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، اسمعیل کریم زاده ظهر امروز در اولین گردهمایی ناظرین فنی گندم در آذربایجان غربی اظهار داشت: سالانه قریب به ۳۶۰ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت گندم می‌رود.

وی افزود: برای افزایش راندمان تولید گندم در آذربایجان غربی نیازمند به به کارگیری یافته‌های جدید و تکنولوژی روز دنیا هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال زراعی ۹۵-۹۴ قریب به ۷۳۰ هزار تن گندم در سطح اراضی استان تولید شد و این رقم حاصل تلاشهای بهره برداران وایفای نقش ناظرین فنی گندم در سرمزرعه است.

وی تصریح کرد: امسال آذربایجان غربی با این میزان از کاشت و  تولید گندم به خودکفایی رسید.

کریم زاده اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال زراعی آتی قریب به ۱۰ درصد از مجموع اراضی آبی استان زیر کشت گندم خواهد رفت و ۱۶۵ ناظر فنی گندم برای نظارت بر نوع کاشت، داشت و برداشت این محصول نظارت خواهند کرد.

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با تاکید بر اهمیت تقویت سازمان نظام مهندسی کشاورزی گفت: تقویت تشکل‌ها و نهادهای غیر دولتی در حوزه کشاورزی برای توانمندسازی و تقویت جهاد کشاورزی است چراکه با افزایش دانش کشاورزان از سوی ناظرین فنی علاوه بر افزایش راندمان تولید، هزینه‌های تولید نیز کاهش یافته و در آمد کشاورزان افزایش پیدا می‌کند.

کریم زاده افزود: در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی پنج رویکرد در قالب سیاستهای اقتصاد مقاومتی اجرایی می‌شود که شامل حمایت از تولید داخلی با رویکرد درون زایی و برون نگری، دانش محور کردن تولید و استفاده از توان مردم فعال در عرصه‌های مختلف کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی است.

منبع: تسنیم نیوز

۴ آبان ۹۵
221 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0