افتتاحیه چالش پویش درامد پدافند غیر عامل در سالن اجتماعات نظام مهندسی ساختمان گیلان برگزار شد.بیکاری تهدیدی برای پدافند غیرعامل/ شهرک موشکی در زیر زمین برای امنیت کشور احداث شده است که نقطه پرتاب آن توسط ماهواره قابل شناسایی نیست

کد خبر: 604 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۵ آبان ۹۵ - ۴:۱۱ ب.ظ

افتتاحیه چالش پویش درامد پدافند غیر عامل در سالن اجتماعات نظام مهندسی ساختمان گیلان برگزار شد.

اختصاصی گیل خبر/ این برنامه  با حضور سرهنگ دکتر مسعود داریوندی  معاون طرح  برنامه و مجلس سازمان پدافند غیرعامل، دکتر امیر  مرادی مدیرعامل پدافند غیر عامل استانداری دکتر مجید متقی طلب مدیرپارک علم و فناوری گیلان، وارسته معاون سیاسی فرمانداری، توکلی مدیرکل سازمان فناوری اطلاعات گیلان و به همراهی جمعی از  اعضای هیات مدیره ساختمان گیلان   روز چهارشنبه  از  ساعت ۱۶:۳۰ در سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان برگزار شد.

 

در ابتدای جلسه مهندس مهرداد کاظمی نائب رئیس  سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان ضمن خیر مقدم به حضار بیان داشت:  سازمان نظام مهندسی  ساختمان با داشتن بیش از بیست هزار متخصص می تواند در حوزه پدافند غیرعامل در حوزه های مرتبط با ساخت و ساز مانند  شهرسازی، عمران تاسیسات ساختمانی نقشه برداری و … موثر باشد .

باید برای مقابله با هر تحریم و تهدیدی اماده باشیم/ بیکاری تهدیدی  برای پدافند غیرعامل

در ادامه مراسم افتتاحیه  دکتر امیر مرادی مدیرعامل پدافند غیرعامل گیلان  گفت: با توجه به تهدیدات مختلفی که می بینیم سازمان پدافند غیرعامل با شناسابی تهدیدات به ارایه راهکار جهت حل این معضلات می پردازد، یکی از تهدیدات این روزها مشکل و معضل بیکاری است  و این هم یکی از تهدیداتی است که جز پدافند غیرعامل می تواند محسوب شود.

 

مرادی ادامه داد:شناخت ایده های جدید کسب و کار بر اساس علایق و نیازها فرصت خوبی برای مقابله با این تهدیدات و معضلات است. وی افزود: :پدافند غیرعامل در ۱۲ کارگروه فعالیت می کند  که علاوه بر حوزه ی ساخت و ساز و کالبدی، بحث کشاورزی تهدیداتی دارد که می توان با ایده های نو آن را رفع کرد.

مدیرعامل پدافند غیرعامل استان گیلان  ادامه داد: در بحث انتقال خون نیز با این موضوع رو به رو هستیم و حتی در قدم اول کیسه ای که خون را می گیرند وارداتی است و این نشان می دهد   ما باید برای مقابله با هر تحریم و تهدیدی آماده باشیم و به خودکفایی برسیم و بتوانیم بر روی پای خود بایستیم و لازمه آن بومی کردن دانش در هر حوزه ای است که این وظیفه بر عهده کارآفرینان و دانشگاهیان و افراد خلاق و نوآور است  و پدافند غیرعامل از این ایده ها با کمک بانک ها و موسسات مالی کمک می کند. وی همچنین گفت: ما در اندازه استانی حرکت کرده ابم و اگر بتوانیم در سال های بعد این بحث چالش پویش درآمد را به صورت ملی برگزارمی  کنیم.

 

سال های جنگ و خونریزی از سال های صلح بیشتر است/ شهرک موشکی در زیر زمین برای امنیت کشور احداث شده است

در ادامه دکتر داریوندی معاون طرح برنامه ریزی و مجلس  سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان داشت: مطالعات تاریخی به ما می گوید سالهایی که جنگ و خونریزی در آن  اتفاق نیفتاده از تاریخ جنگ بسیار بسیار کمتر است، روزهای صلح و سازش جامعه بشری بسیار کمتر از سالهای جنگ و خونریزی بوده که واقعیت تاریخی است و در  قرآن کریم نیز  در این مورد آیه داریم، ولی  آنچه می تواند جامعه ای را در برابر حوادث مصون کند قدرت و اقتدار است و اگر ملتی قوی باشد می تواند در مقابل این حوادث از خود محافظت کند.

دکتر داریوندی اضافه کرد: دانش فنی و مهندسی در تاریخ دفاعی کشورها دیده می شود و نقش دانش فنی مهندسی در این جریان غیرقابل انکار است. در  کشور ما  معماری دفاعی وجود داشته است  و در قرون گذشته نیز پدافند غیرعامل  انجام می شده است که کمک به حفظ امنیت کرد. وی افزود: یکی دیگر از این دانش ها  استفاده  از مهندسی کانالیزه کردن و محدود کردن تردد در ورودی شهرها در گذشته بوده است و  این  ها باعث کوتاه شدن دست متجاوزان می شده است و این نوع معماری دفاعی در اکثر شهرهای ایران و در معماری قدیمی وجود داشته است.

معاون طرح برنامه ریزی و مجلس  سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: در ایران  ما نیز  شهرک موشکی در زیر زمین برای امنیت کشور احداث شده است که این سامانه و شهرک موشکی به گونه ای طراحی شده که نقطه پرتاب آن  توسط ماهواره قابل شناسایی نیست. وی تصریح کرد: این نمونه  استفاده از دانش مهندسی در حوزه دفاعی کشور  باید توسعه پیدا کند و در حوزه دفاعی کشور استفاده شود و آرامش و امنیت کشور را در برابر واقعیت تاریخی تجاوز از خود نشان دهد.

در   ادامه برنامه ارائه ایده ها توسط تیم های تشکیل شده  انجام شد. این طرح ها در  حوزه تهدبدات زیستی و بیولوژیکی، پدافند کالبدی ،پدافند اقتصادی، سایبری  ارائه شد.

این  برنامه به مدت دو روز تا جمعه ۷ مهر ادامه خواهد داشت  و تیم ها به اجرا ایده های خود خواهند پرداخت.

منبع: گیل خبر

۵ آبان ۹۵
709 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0