امام جمعه زنجان: هدف و تاکتیک پشت پرده دشمن براندازی نظام است

کد خبر: 764 تاریخ انتشار: جمعه ۷ آبان ۹۵ - ۱:۰۲ ب.ظ

امام جمعه زنجان با بیان اینکه درست که دشمن تاکتیک عوض کرده اما هدف تغییر نکرده و هدف دشمن همچنان براندازی نظام جمهوری اسلامی است، گفت: تجربه ثابت کرده است اگر از دشمن غافل شویم دشمن از غفلت ما بیشترین استفاده را می‌کند.

 آیت‌الله علی خاتمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان به روز پدافند غیرعامل اشاره کرد و اظهار داشت: دفاع یک امری فطری است و دشمن همیشه در فکر ضربه زدن است امروز اگر دشمن نمی‌تواند در عرصه نظامی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد رویکرد خود را به جنگ فرهنگی و تلاش برای از بین بردن زیرساختهای کشور تغییر داده است.

وی با بیان اینکه آسیب ‌پذیر بودن زیرساختها دشمن را تحریک به توطئه و دسیسه می‌کند، افزود: اصل ایمن‌سازی باید رعایت شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه آمریکا بیش از ۳۰ و اندی سال است گزینه نظامی را روی میز داشت اما الان گزینه نظامی زیر میز رفته اما حمله از یاد نرفته است و حمله فرهنگی و از بین بردن زیرساختهای کشور در دستور کار دشمن است.

وی با اشاره به اینکه دشمن دشمنی قسم خورده است و ما باید آمادگی خود را همیشه داشته باشیم، تصریح کرد: شکست‌ناپذیری آمریکا نیز باید از ذهن‌ها پاک شود.

آیت‌الله خاتمی ۱۳ آبان را یادآور وقایع تاریخی تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره) روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: دشمن ترفندها را عوض می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تا دیروز دشمن هواپیمای مسافربری ما را می‌زد، دشمن ما را به سلاح شیمیایی مجهز می‌کرد و یا کشتی‌های و سکوهای نفتی ما را می‌زد اما امروز روز دشمنی خود را عوض کرده است، گفت: دشمن استراتژی براندازی نظام جمهوری اسلامی را دنبال می‌کند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه درست که دشمن تاکتیک عوض کرده اما هدف تغییر نکرده و هدف دشمن براندازی نظام جمهوری اسلامی است، بیان کرد: تجربه ثابت کرده است اگر از دشمن غافل شویم دشمن از غفلت ما بیشترین استفاده را می‌کند.

وی تاکید کرد: روحیه مقاومت باید تقویت شود چرا که روحیه تسلیم پذیری با اسلام، قرآن و سیره اهل بیت(ع) منافات دارد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه آمریکا تنها دشمن ایران نیست بلکه دشمن تمام ادیان است، آمریکا اصلا اعتنا به ادیان ندارد و حتی مردم آمریکا نیز در اولویت نیستند بلکه تنها منافع دولت آمریکا مدنظر است.

وی افزود: استکبار جهانی یعنی زورگویی، خود را برتر دانستن، پایبند حرف خود نبودن، تخلف از وعده‌های خود است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه ذات و طبیعت استکبار سلطه‌گری است و به دنبال گسترش سلطه است، تصریح کرد: هر ملتی و نظامی مقاومت نکند زیر سلطه استکبار جهانی قرار می‌گیرد، الان شاهد هستیم که چه شرارتهایی در کشورهای اطراف ما انجام می‌دهند.

شهدای دانش‌آموز

وی با اشاره به هشتم آبان و سالروز روز نوجوان و روز بسیج دانش‌آموزی گفت: این روز سالروز بزرگداشت یاد و خاطره نوجوان بسیجی شهید فهمیده که امام(ره) لقب افتخار آمیز رهبر را به وی عنایت کردند.

آیت‌الله خاتمی توجه بیشتر به روز بسیج دانش‌آموزی را از تاکیدات مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: ایشان زنده نگهداشتن یاد و خاطره نوجوان دانش‌آموز شهید فهمیده را از اصالتهای دفاع مقدس می‌دانند.

وی یاد و خاطره ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز گرامیداشت و گفت: این دانش‌آموزان نه نظامی بودند و نه تکلیف داشتند اما عشق به اسلام سبب شد کلاس و مدرسه را تعطیل کرده و در سنگرها از تمامیت ارضی دفاع کنند.

امام جمعه زنجان ۴۲۸ شهید دانش‌آموز استان زنجان را از افتخارات شهدای استان عنوان کرد و گفت: یکی از پایه‌های اساسی در جامعه آموزش و پرورش و مساجد است و توجه به بسیج دانش‌آموزی سرمایه‌گذاری برای تربیت نیروهای ولایی است.

تسخیر دژ کفر و نفاق

وی با اشاره به نقش امام سجاد(ع) در پاسداری از خونهای پاک شهدای کربلا گفت: خطبه روشنگرانه امام زین‌العابدین در مسجد جامع شام نسخه حکومت یزید را در هم پیچید.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به خلاصه تاریخ که منجر به وقوع عاشورا شد، تصریح کرد: شام در زمان خلیفه دوم فتح شد و نخستین والی آن نیز یزید به ابوسفیان برادر معاویه بود که پس از مرگ وی معاویه به والی شام منصوب شد و خلیفه سوم نیز به واسطه فامیلی معاویه را در آن ابقا کرد و در زمان امام علی(ع) که همه والیان خلع شدند معاویه بیعت نکرد و در نهایت با سر نیزه کردن قرآنها در جنگ صفین از شکست گریخت.

وی با بیان اینکه بعد آن نیز سستی یاران و خیانت فرماندهان امام حسن(ع) سبب شد تا صلح به آن حضرت تحمیل شود، تصریح کرد: تمام یاران امام حسین(ع) در کربلا شهید شدند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه در زمان وقوع واقعه عاشورا مردم شام ۴۲ سال بود که مسلمان شده بودند، بیان کرد: اسلام مردم شام اسلام اموی بود چرا که نه پیامبر(ص) را از نزدیک دیده بودند و نه یاران صدیق آن حضرت را، هر چیزی که اسلام آموخته بودند از معاویه بود که اسلام اموی یا به قول امام(ره) اسلام آمریکایی بود.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که مردم شام خبر شهادت حضرت علی(ع) در مسجد و در حال نماز را شنیدند با تعجب از یکدیگر می‌پرسیدند مگر امام(ع) هم نماز می‌خواند و به مسجد می‌رفت.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه در آن زمان شام به عنوان دژ کفر و نفاق قدرت نمایی می‌کرد که باید تسخیر می‌شد، عنوان کرد: شام توسط امام زین‌العابدین(ع) و لشگری حدود ۸۲ نفر زن و کودک و به فرماندهی عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری(س) فتح و تسخیر شد و یزید نتوانست بیش از سه سال بعد از آن حکومت کند.

وی با بیان اینکه طبق نقل مورخین اهل‌بیت(ع)‌ روز اول صفر وارد شام شده‌اند، گفت: در این چند روز سه واقعه مهم اتفاق افتاده است، شهادت حضرت رقیه(س) در خرابه‌های شام، خطبه کوبنده حضرت زینب کبری(س) در مجلس یزید و خطبه روشنگرانه حضرت سجاد(ع) در مسجد جامع اموی شام سه اتفاق مهم بودند.

امام جمعه زنجان خاطر  نشان کرد: در این خطبه‌های امام سجاد(ع) بیش از ۸۰ فضلیت از فضائل امام علی(ع) را به مردم بیان کردند و مشکل مردم شام را نداشتن امام عنوان کردند که اگر این مردم امام داشتند دیگری جایی برای اسلام اموی یا اسلام آمریکایی در شام نبود.

وی سالروز شهادت نخستین شهید محراب آیت‌الله قاضی طباطبایی را به دست منافقان کوردل را گرامیداشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۷ آبان ۹۵
235 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0