احمد اصغری‌مهرآبادی خبر داد: تامین زیرساخت‌های مسکن مهر؛ اولویت مهم دولت تدبیر و امید

کد خبر: 830 تاریخ انتشار: شنبه ۸ آبان ۹۵ - ۴:۱۲ ق.ظ
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: تاکنون بیش از ۸۶ درصد از مسکن مهر کشور به متقاضیان تحویل شده است.
احمد اصغری‌مهرآبادی در جلسه بررسی وضعیت مسکن مهر شهرستان‌های شرق مازندران در نکا، آمار واحدهای مسکن مهر واگذار شده را یک میلیون و ۹۲۰ هزار واحد اعلام کرد.

وی در عین حال گفت: بر اساس بررسی های انجام شده تاکنون یک میلیون و ۷۷۲ هزار واحد مسکن مهر واگذار شده در کشور مورد بهره برداری متقاضیان قرار گرفته است .

اصغری مهرآبادی یکی از علت‌های بهره‌برداری نشدن از ۱۴۸ هزار واحد مسکن مهر واگذار شده را نبود خدمات زیرساختی مناسب اعلام کرد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر تامین زیرساخت‌های مورد نیاز و متناسب برای بهره‌برداری را مهم‌ترین دغدغه و اولویت دولت یازدهم دانست و تاکید کرد: دولت بدون تامین این زیرساخت‌ها مسکن مهر را تحویل متقاضیان نمی‌دهد.

وی آمار مجموع واحدهای مسکن مهر در کشور را ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار واحد اعلام کرد و گفت: حدود ۳۰۰ هزار واحد باقی‌مانده نیز بخشی در سال جاری و بقیه سال آینده پس از تامین زیرساخت‌ها تحویل متقاضیان خواهد شد.

اصغری مهرآبادی وضعیت مسکن مهر در شهرستان‌های بهشهر و نکا در شرق مازندران را هم با حضور مسئولان استانی و شهرستانی بررسی کرد و اظهار داشت: در این شهرستان‌ها بیش از ۲ هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که تاکنون یک هزار و ۵۰۰ واحد تکمیل و واگذار شده است .

وی افزود: نیمی از واحدهای باقی‌مانده هم تا پایان سال جاری و بقیه سال آینده تحویل می‌شود.

سهمیه مسکن مهر شهرستان نکا یکهزار و ۴۵۰ واحد است که تاکنون یکهزار واحد تحویل شده است.

به گفته مهرآبادی ۵۰ ، درصد تا واحدهای مسکن مهر باقی مانده در این شهرستان تا پایان امسال به متقاضیان تحویل می شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تعداد مسکن مهر شهرستان بهشهر را هم ۷۸۰ واحد اعلام کرد و گفت: تاکنون ۵۰۰ واحد تحویل شده و بقیه هم تا سال آینده تحویل خواهد شد.

بر اساس آمارهای رسمی در مازندران ۷۱ هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که تاکنون ۶۰ هزار واحد به متقاضیان تحویل شده است.

 منبع: اسکان نیوز
۸ آبان ۹۵
204 بازدید
بدون نظر
امتیاز به این خبر:
0 0